Aplikácia

Prepojenie s aplikáciou je jednou z veľkých výhod kolobežiek Teverun. V aplikácii si môžete do bodky prispôsobiť kolobežku tak, aby vám maximálne vyhovovala. Od nastavenia LED pásikov až po úpravu jednotlivých rýchlostných stupňov. Tým ale aplikácia ani zďaleka nekončí. Jej pomocou môžete tiež sledovať stav nabitia jednotlivých zväzkov batérie as predstihom tak odhaliť možné chyby pri jednotlivých článkoch.

Stiahnutie aplikácie

Na stiahnutie aplikácie stačí, že naskenujete tieto QR kódy:

ANDROID:

IOS:

Vytvorenie účtu pre Teverun

Aby ste si otvorili aplikáciu, musíte si vytvoriť účet. Stačí kliknúť na „register“, zadať svoj e-mail, heslo na aplikáciu a zaslať si verifikačný kód kliknutím na obtain verification code. Pri vytváraní kódu ale odporúčame použiť e-mail vytvorený v Google. Vypozorovali sme totiž, že e-maily pod Zoznamom dôjdu do schránky s oneskorením, takže nemáte šancu stihnúť 60-sekundový limit pre overenie kódu.

Ako pripojiť kolobežku?

Prvá verzia aplikácie vyžadovala pre pripojenie kolobežky zadanie jej VIN kódu. Ten ste mohli buď vyťukať ručne, alebo pomocou QR kódu. Dnes už ale výrobca povolil pridanie všetkých kolobežiek Teverun v dosiahnutí Bluetooth. Len pri zapnutí aplikácie vždy skontrolujte, či máte zapnuté Bluetooth aj polohu. To je pre spárovanie kolobežky s mobilnou aplikáciou potrebné.

Úvodná obrazovka so všetkým, čo k tomu patrí

Po spárovaní s telefónom vás aplikácia vyhodí na úvodnú obrazovku, kde vidíte všetky možné chybové hlásenia, rýchlosť kolobežky, rýchlostný stupeň, zapnutie jednotlivých motorov a množstvo podrobných štatistík. Pre skontrolovanie funkčného pripojenia stačí v aplikácii prepnúť rýchlostný stupeň, prípadne zapnúť/vypnúť motor. Keď všetko funguje, môžete pokračovať ďalej do nastavenia kolobežky.

Ako si nastaviť kolobrndu?

Hlavná stránka v nastavení je iba rozcestníkom, kde si ale môžete skontrolovať, či má kolobežka správne nastavené napätie a veľkosť kolies. Možnosť automatického upgradu systému zatiaľ ešte nebola sprevádzkovaná. Výrobca na tom ešte stále pracuje. Momentálne je potrebné to vykonávať ručne. Viac sa dozviete záverom tohto článku.

Ďalšími položkami sú pokročilé nastavenia, nastavenia LEDiek a Obnovenie továrenského nastavenia. Poslednú spomínanú položku odporúčame aktivovať iba vo výnimočných prípadoch a ideálne iba po konzultácii so servisným technikom.

Nastavenie svetiel

Vďaka tomuto panelu si môžete ľahko a pomerne rýchlo upraviť nastavenie LED pásikov kolobežky. Buď použijete jednoduché farby, alebo si môžete zvoliť jeden z predvolených režimov blikania farieb. V pravom hornom rohu nájdete vypínač svetiel, s ktorým môžete LED pásiky úplne vypnúť.

V čase vzniku tohto textu sme pri prechádzaní aplikácie narazili na jednu drobnú vadu, ktorú predstavuje ovládanie jasu LED osvetlenia. To momentálne riešime s výrobcom, aby túto funkciu sprevádzkoval. Momentálne je totiž nefunkčný.

Upravte si kolobežku podľa seba

V okne pokročilé nastavenie, kam sa prekliknete po zadaní hesla 2112, si kolobežku upravíte poslať svojich možností. Postupne môžete nastaviť obmedzenie výkonu alebo počet magnetov. Ten odporúčame nemeniť. Inak vám bude kolobežka na tachometri zobrazovať úplné nezmysly. Ďalšou možnosťou je ABS, ktoré pri kolobežke predstavuje skôr otravné cukanie a my osobne ho veľmi nepoužívame. Potom je v mene kick štart, teda štart z miesta. Ten odporúčame naopak mať zapnutý, aby vám kolobežka len tak sama neodišla.

Assist Parameter predstavuje možnosť úpravy jednotlivých jazdných režimov a ešte sa k nemu vrátime. Potom si môžete nastaviť teplotu bezpečnostného odpojenia systému, bezpečnostný mód na obmedzenie kolobežky na 25 km/h. Poslednou možnosťou je tzv. Anti-theft mode. Teda režim proti zlodejom, ktorý zablokuje kolesá a kolobežka nejde ani odtlačiť. Momentálne je táto možnosť trvalo vypnutá, pretože mala tendenciu sa samovoľne zapínať a komplikovala tak zákazníkom život.

Jedna rýchlosť za druhou

Keď sa vrátite k možnosti Assist Parameter a rozkliknete si ju, uvidíte jednotlivé rýchlosti 1-5. Áno, eco režim je needitovateľný. Každá ďalšia rýchlosť sa dá upraviť podľa vašich predstáv. Nastavíte si tam percentuálne obmedzenie výkonu, úroveň elektrickej brzdy, štartovaciu úroveň predného (F) a zadného motora (R) a silu predného a zadného motora. Posledný spomínaný je uvedený v ampéroch idúcich do kontroléra. Maximálna hodnota je väčšinou 65.

Batérie

V záložke batérie môžete sledovať dáta o batérii. Týkajú sa predovšetkým stavu nabitia, počtu nabíjacích cyklov alebo teploty batérie. Zároveň tu môžete sledovať nabitie jednotlivých zväzkov. Áno, ide o zväzky. Článkov je v batérii trochu viac.

Upgrade systému

Kým výrobca v aplikácii sprevádzková možnosť automatického upgradu, budeme musieť upgradovať takto. V záložke My si zvolíte položku Systém Upgrades, tu vyberiete súbor, ktorý nájdete buď na tejto stránke ako najnovšiu aktualizáciu softvéru, prípadne ho od nás obdržíte e-mailom. Neodporúčame, aby ste si do aplikácie inštalovali iné pokútne nájdené aktualizácie. Nie je to vo vašom najlepšom záujme.

Počas aktualizácie sa kolobežka ani telefón nesmú vypnúť a odpojiť. Pri kolobežke stačí v Menu nastaviť Auto off na Never alebo Off a pri mobile si buď vypnete automatické stmievanie obrazovky, alebo to budete skrátka strážiť. Aktualizácia môže trvať niekoľko minút. Buďte preto trpezliví. Ešte jedna poznámka. Áno, vieme, že v predvolenom stave je pri aktualizácii animácie priebehu na 30%. To je ale iba východiskový stav, aby ste vedeli, kde sledovať jej priebeh. Aktualizácia sa nespustila automaticky a nikde nezasekla.